Londýn s dávkou kofeínu

Ahojte! Myslím si, že zhrnutím výletu z Londýna už vážne pochopíte, že moja láska a závislosť na káve je skutočná. :-))))) Za deň sme prešli povinnou historickou jazdou a tak tri dni ostávali na spoznanie kávového sveta v Londýne.

Honba za kaviarňami!

Jediné, čo ma zaujímalo pri plánovaní programu v Londýne, boli kaviarne.:-) Koľko dokážem za jeden deň prepiť kávy, akú maju atmosféru a ako fungujú kaviarne, čo majú iné ako my..

DONE CHECK LIST

Výber sendvičov, polievok ale aj chutných koláčov. Prufrock v suteréne prevádzkuje školiace centrum kávy. Tiež predávajú široký sortiment na prípravu kávy na doma. V súhrne sú v podstate jedným z najlepších a najznámejších miest pre kávy v Londýne, čo som sa dozvedela od domácich Londýnčanov.

ADRESA: 23-25 Leather Lane, London EC1N 7TE. 020 7242 0467

Attendant je transformácia viktoriánskej toalety z roku 1890 a zvyšky jej minulosti uvidíte hneď pri vstupe do podzemného interiéru.

Ponúkajú SQUARE MILE s jednoduchými raňajkami a obedom zo sezónnych surovín. Minulý rok otvorili ďalšiu kaviareň na ulici Eastcastle Street.

ADRESA: 66 Great Titchfield Street, London W1W 7QJ. 020 7580 6755

Catalyst má úžasné veľké okná, čo ja milujem!

Prekapivé nižšie priateľské ceny s porovnaním ostatných kaviarní.

Kaviareň sme našli náhodou cestou do Prufrock cafe. 🙂

ADRESA: 48 Gray’s Inn Road, London WC1X 8LT

 

Spoza kávovaru sa nám prihovorili český pár a o zážitok sme jednoducho mali postarané! 🙂

ADRESA: 1 Barrett Street, W1U 1AX, London

ADRESA: 14-16 Leather Lane EC1N 7 London

ADRESA: 27 Monmouth St, London WC2H 9EU

ADRESA: 1 Granary Square, London N1C 4AA. 020 7101 7661

Ďalšie, ktoré sme nestihli ale objavili sa na zozname

Pocity, myšlienky z londýnskych kaviarní

Ani na jednom z miest, ktoré sme navštívili sme nevideli kreslá alebo pohodlné gauče. Jednoducho na stojáka! So šálkou v ruke alebo nepohodlné drevené stoličky. 🙂 Cena espressa sa pohybovala okolo 2,50 € a cappuccina 3,30 € .

Jedlo ako bonus

Dobre viete, že keď máte v sebe neskutočne veľa kávy ani jedlo vám nechýba …alebo len mne? Obedovali sme väčšinou iba na streetfoode! (Majú ich tam vážne nespočetné množstvo a na môj vkus dosť luxusných.) Mne však k srdcu najviac prirástol BOROUGH MARKET a to nie len preto, že oproti bola ďalšia prevádzka Monmouth Coffee.

Monmouth coffee – 2 Park Street, The Borough, London SE1 9AB

Ubytovanie

Cez Booking.com sme si zarezervovali Ascot Hyde Park Hotel, ktorý bol v skvelej lokalite, kúsok do centra, v blízkosti Hyde Parku. Science Museum, National History Museum či Victoria and Albert Museum, to všetko dostupné do desiatich minút chôdze – možno aj preto, že sú všetky vedľa seba. 🙂 Izba bola čistá, štandardne zariadená a orientovaná do dvora, čo bola trošku škoda, pretože výhľad nám blokovalo vonkajšie schodisko. londyl hotel v centre

Náklady na cestu

Letenka z Košíc vďaka wizziar vyšla 30 eur na osobu. Vynikajúce, no treba si pripočítať poplatok za 4 dni parkovania na letisku (20 eur), plus lístok na autobus, ktorý vás z londýnskeho letiska Luton odvezie do centra a späť. Ten nás vyšiel 10eur na osobu.

O lowcoste cestovaní vám veľa nenapíšem, skôr vám môžem odporučiť články iných blogerov, ako sú napr. Tony Dúbravec, Cestujeme bez mapy a pod.

Konkrétne články:

Ja som si u nich tiež pár vecí prečítala, možno mi pár ušlo, no na zážitku mi to určite neubralo. 🙂