• Home
  • Kaffeebox
  • Kaffeebox Goriffee na Mikulášskej ulici, Bratislava

Kaffeebox Goriffee na Mikulášskej ulici, Bratislava

Kaffeebox je nová kaviareň z dielne Goriffee na Mikulášskej ulici v Bratislave. Zavítala som tam a len tak sa spýtala: „Ahojte, čo je vaším cieľom?“ Odpoveď znela:

„Prilákať život do podhradia. Veríme že Mikulášska môže byť nová Židovská.“

(pre tých, čo nie ste z BA: Židovská ulica je známa svojimi tromi podnikmi v tesnej blízkosti, kde sa stretáva lokálny ľud, popíja, postáva alebo posedáva na zemi a je mu tam dobre. Mikulášska je hneď vedľa).

Odpoveď sa mi páčila, ale viac som sa pýtať nemusela. Viem o nich všetko.Počuli ste o nitro cold brew? Od Goriffee si teraz môžete zakúpiť sudy do vlastnej prevádzky a ponúknuť túto osviežujúcu novinku svojim zákazníkom. Znie to cudzo, najmä pre menej kávomilných ľudí, ale nie je to nič zložité. Proste zalejete kávu studenou vodou, necháte ju luhovať 12-16 hodín a potom ju nasýtite dusíkom. A čapovaná káva je na svete. A vy sa už inej kávy v lete nebudete chcieť napiť. Všetká česť espressu!

Tento týždeň sa tam oplatí ísť, čapujú ju za pekný úsmev, ktorý by nemal byť žiarivo biely, lebo ľudia, ktorí pravidelne pijú kávu by mali mať nažltlejšie zuby. To bol žart. Načapujú vám ju, aj keď ste mrzutý alebo máte bielené zuby. 🙂

Viete gorifáci sú takí, že jeden deň si niečo zmyslia a na druhý deň to už skúsia. Napríklad na Pohode čapovali aj čaj z kávových čerešní, tzv. Cascaru. V stálej ponuke ju zatiaľ nemajú, ale keď im napíšete, že ju chcete, tak ju zavedú. Sú veľmi ústretoví a neradi by vám odopierali kávové udalosti.

Ich nový prírastok do kolektívu je majster sveta v aeropresse Lukáš Záhradník spravil mi espresso tonic ale z jablkového toniku… 🙂 ( klasicky nemali, ale on sa vynašiel)

Keďže viem po anglicky, môžem vám ešte poskytnúť doplnkovú informáciu: Kaffeebox je v preklade kávová škatuľa. Malinká, no o to viac osobná. Čapujú tam aj dobré pivá a večer sa tam zbieha hradná, urbánna aj ľudová pospolitosť. kaffeebox goriffe

Moju spokojnosť vystihuje aj táto fotka a som rada, že Žanetka prijala pozvanie nie len do môjho života ale aj na blog a napísala vám o malom kávovom boxe. Moja dobrá kamarátka Žanetka rada žanetí – svedčí o tom aj jej tvorba na Youtube a chodí do Kaffeeboxu na nitro ako na „teplé rožky“, akurát že nie sú teplé ale studené. 🙂