• Home
 • CHUTNÝ svet
 • Cestou do práce na ranné espresso. Ktoré kaviarne, vstávajú s ľudmi?

Cestou do práce na ranné espresso. Ktoré kaviarne, vstávajú s ľudmi?

Ranná káva cestou do práce? Niekedy som s tým mala vážny problém, keďže kaviarne zvyknú otvárať o 9 hodine. Dôvody sú rôzne avšak tieto rozoberať nebudeme. 🙂

Môj “mini” prieskum má najpodstatnejšie jednoduché ale kruté:) kritérium – kaviareň, ktorá otvára najneskôr, počas pracovného týždňa, o 7:30.

Verím, že sa necháte inšpirovať a vaša ranná káva, meeting alebo rande s priateľom bude od dnes menším problémom vo vašom úžasnom živote.

Bratislava

PÁN KRÁLIČEK  – 7:00

Aj keď si Králička spájame s pojazdnou kaviarňou, od roku 2016 názov PÁN KRÁLIČEK PRIESTOR stojí na pevných múroch  pri autobusovej stanici v Bratislave. 

Z rannej ponuky si môžeš vybrať

 • croissant – čistý ale aj plnený
 • raňajkový tanier (ktorý môže byť aj vo vegánskej verzii), párky
 • wafle (cesto môže byť – vanilkové, orechové alebo bezlepkové) + džem/ovocie, javorový sirup/oriešky, 
 • z dennej ponuky quiche

BREW BAR CAFÉ – 7:30

BREW BAR CAFÉ aj napriek svojej polohe, mimo centra, sa teší svojej obľube a každý deň robí krajším ránom ľudom vo Freshmarkete, na Rožňavskej ulici.

Na mlynčeku majú vždy niečo  “čokoládovejšie” (zväčša je to Has Bean Coffee) a druhú “ovocnejšiu” (bežne sú to kávy od The Barn, Square Mile Coffee, Koppi, April, La Cabra Coffee RoastersCasino Mocca  atď.).

Ak by si nutne potreboval z rána cukor – v ponuke sú cookies, brownie alebo parádny banánovy chlebík. Jednoducho, sladké veci tu nenájdete.

 

PREŠOV 

NICO CAFFÉ – 7:00

Musíš uznať, že NICO CAFFÉ je absolútnym víťazom tohto prieskumu. Na NORDBEANS sa môžeš neustále tešiť, keďže je zaradený do prvého mlynčeka. Na druhom sa obmieňajú buď iné odrody NORDBEANS alebo iné zaujímavé európske značky.

Raňajkovú ponuku majú famóznu, slanú aj sladkú!

V jednoduchosti, 

 • párky, vajíčka na rôzne spôsoby
 • AVOKÁDOVÝ TOAST s humusom, rukolou a strateným vajíčkom
 • lievance 
 • sladké kaše a mnoho ďalších mňamkových vecí

DUBLIN CAFÉ – 7:30

Dublin café nie je nováčikom v Prešove ale obľúbeným miestom pre domácich. Cestou do práce zbehnú Prešovčania na štartovné espresso alebo cappuccino s dokonalým latte art.  Bonus aj pre spachtošov, ktorý majú šancu si zobrať kávu so sebou. Ak by ťa k tomu prepadol hlad,  v ponuke máš raňajkový croissant. 

Takto som už DUBLIN CAFÉ popísala v staršom článku, preklikni sa ak ťa zaujíma aj jeho nočný život, ktorý tiež patrí medzi TOP na Slovensku! 🙂

TIPY OD VÁS

Tipy od VÁS  – zahrňujú kaviarne, ktoré som ešte osobne nestihla navštíviť. Verím, že napriek tomu sa necháte inšpirovať na šálku dobrej kávy.

Žilina

STREET CAFE – 7:00

Lucka, hrdá majiteľka, reagovala na moje akčné mystory na instagrame a ja som neskutočne rada! Písali sme spolu ako funguje v kaviarni, čo tam má aby sme tam zašli nie len ráno ale aj na obed a po obede. 🙂

 • štandarne majú na mlynčeku kávu od La boheme
 • na druhom mlynčeku majú pár kíl na mesiac, najbližšie to bude Gardelli
 • na raňajkovom výbere neustále pracujú – momentálne je na výber pečivo z pekárni z Belej – tzn. makový alebo orechový závin, poprípade tvarohové koláče

Trnava

BÁBOVKA – 7:30

Kaviareň BÁBOVKA je úplnou horúcou novinkou! Na mlynčeku sa môžeš stretnúť so značkou COFFEEIN a s vlastnou pekárňou, kde pečú voňavé poctivé bábovky. 

Ak ťa po prečítaní tohto krátkeho blogu napadli ďalšie kaviarne, ktoré by sa mali objaviť v druhej časti “ranných kaviarní” neváhaj mi nechať správu!

Ďakujem ti za tvoj čas!

Tatiana