Plezíry: 9 inšpirácií pre skutočného pôžitkára.

Plezíry budú moje, neskôr aj vaše potešenia/rozkoše, s ktorými sa budem pravidelne deliť.:) 

 

A) Coffeein je slovenská pražiareň v Šahách, ktorú má pod prstom šikovný Peťo. Peťo okrem kávičkovania a praženia už stihol napísať úžasnú knihu o káve “CESTA KÁVY”. Špeciálne by som dala do popredia blend Arabicy a Robusty v pomere 50/50 alebo 100%-nú Robustu z Indie. Obsahuje až 3x viac kofeínu ako Arabica, a preto sa používa ako skutočný a pravý energy drink.

B) Dublin café je božská kaviareň a cocktail bar.

C) Ak aeropress stále nemáš doma a čítaš ma, mal by si to napraviť! Ľahký na cesty, skvelá a jednoduchá príprava kávy. Svoj mám už piaty rok a moja prvotná a jediná investícia bola 30 eur.

D) Neprecestovala som toho ešte dosť aby som vedela v plnej miere porovnávať. Avšak viem, že Londýn bol nádherný nádherný nádherný… na históriu, kaviarne, atmosféru. Vedela by som sa tam hocikedy vrátiť. Ceny leteniek sú neskutočne priateľné a ak si tam ešte nebol už prestaň polemizovať.

E) Fotka blogerky, ktorá má neskutočný cit pre detail a jednoduchosť. Okrem toho, že Deniska je moja super kamoška zo strednej školy má aj úžasný instagram a blog- CAKES and STAKES. 

F) PORTO v Košiciach. Miesto ťa unesie do ríše fantázie, v ktorej slnko a čas vytvárajú spoločný podklad.

G) Potrpím si na kvalitné jedlo, suroviny, prípravu. Dadka – yumcakes sa do pečenia s veľkou vášnou a odhodlaním pracovať s poctivými produktmi. Cheesecake od nej ako .. z gastro-neba! Torty sú svieže a chutné. Som taká šťastná, že nevie pracovať s marcipánom a verím, že sa to ani nikdy nenaučí. (P.S. Možno je to neuveriteľné, ale dosť veľa vecí som od nej jedla. Svoje posolstvo spolubývajúcej splnila na sto percent a dnes sídli v Prešove.)

H) Printový magazín kávovej kultúre – STANDART.

I) So Žanetkou sa hneď úzko spája aj názov rubriky. Slovíčko PLEZÍRY mi už dávnejšie navrhla a dnešnou prvou časťou dostali aj podobu.

Povedz, veríš v silu obyčajných momentov.

A ako definuješ umenie? Poznáš ľudí, ktorí sú sami o sebe umením?

Áno, ona je. Pozri aj jej skromný ale krásny youtube channel, ktorý aj vďaka teba môže ďalej rásť! 🙂