• Home
  • Nezaradené
  • Plezíry III: 6 inšpirácií pre skutočného pôžitkára.
Kaviareň na Slovensku Tanin

Plezíry III: 6 inšpirácií pre skutočného pôžitkára.

 tatiana kušnirova tanin

A) Útulná kaviareň – Café Sládkovič v srdci Trenčína s romantickým nádychom! Dokonca tam nájdete samotnú miestnosť – Marína, ktorá vzdáva hold ženám. Kávičku si tu môžeš vychutnať vďaka Peťovi a jeho pražiarni Coffein.

B) Lekvár a určite nie hocijaký! Odrodový hroznový lekvár uvarený z Veltlínu (v ponuke je aj z Frankovky modrej a pod.) tradičným spôsobom bez cukru, želírovacích a konzervačných látok. Jeden 400 ml pohár obsahuje približne 2 kg hrozna. Lekvár sa samozrejme hodí k dobrým sladkým dezertom avšak mne to viac chutí v kombinácii so syrom, kľudne aj údeným a divinou.

P.S. Osobne si to viem predstaviť ako darček od Mikuláša v čižmičke.

C) Počas letných dní som okúsila Banskú Štiavnicu a som z nej priam nadšená! Predstavte si, že v tomto nádhernom slovenskom meste majú úžasnú kaviareň – Stará škola, ktorej šéfuje sympatický Marek. Vychutnať si tam môžeš kávu aj vďaka – Rusty nails coffee roaster a Illimite roasters.

D) Slowlandia, vďaka GREAT TASTE uistilo,že to čo robí – robí na svetovej úrovni. Ich mandľové maslo získalo 3 zlaté hviezdy, čo sa doteraz žiadnemu slovenskému výrobcovi nepodarilo. A to nie je všetko! Dokopy si produkty Slowlandia odniesli až 12 hviezd! #Slowtella a Mandľový krém získali po dve hviezdy a ďalších 5 produktov po 1 hviezde. Slovensko je opäť svetové!

E) V priebehu posledného mesiaca som si kúpila balíček Modernej kaligrafie od úžasnej Ellajohnes a hneď na to som u nej absolvovala kurz, ktorý organizovala v Bratislave.

Pýtate sa prečo? Chýbalo mi sadnúť “do lavíc” a učiť sa od niekoho. Zároveň verím, že sa to nepriamo spája aj s tým, čo v živote robím. Kam sa ty chystáš najbližšie na kurz? 🙂

F) Tričká UTAIGA a ich limitovaná kávová edícia. Chlapci mi prezradili, že ide o prvú časť projektu “Káva Spája”, ktorú vytvorili spolu s Luckou, majiteľkou a baristkou žilinskej kaviarne Street Cafe. V rámci tohto projektu sa snažia prepojiť dva svety, ktoré máme veľmi radi – svet prírody a dizajnu UTAIGA so svetom výberovej kávy a kaviarní. Je to limitka tak sa poponáhľajte! 🙂